ברוכים הבאים לאתר החדש של נגב ג'ובס, לשאלות או הערות ניתן לפנות אלינו כאן  הבנתי

איך עוברים ראיון עבודה בלי טיפת לחץ ?

25.1.2015
נכתב ע"י : Negev Jobs

מאת דליה בר-יצחק

אז היום המיוחל של ראיון העבודה הגיע. לאחר שניקיתם את הפחדים ובניתם את הביטחון העצמי הגיע הזמן לראיון עצמו.

כדי שגם אתם (וגם המראיין) תרגישו בנוח בזמן הראיון,  ותיווצר בינכם תקשורת טובה, כדאי לתרגל יצירת חיבור רגשי.

יצירת חיבור רגשי

בתקשורת בין אישית יש מושג שנקרא "חיבור רגשי". בתור בני אדם, אנחנו מתוכנתים ברמת התת-מודע לקרוא ולהבין את שפת הגוף של האדם שעומד מולנו ובעיקר לזהות אם הוא אויב או ידיד. ברגע שתת המודע מזהה שלפנינו נמצא ידיד, נוצר החיבור רגשי הזה. זה מתבטא בכך שאנו מרגישים יותר בנוח ונוטים יותר להסכים עם האדם השני ולחבב אותו.

כשני שליש מהתקשורת שלנו עם אנשים אחרים מבוססת על שפת הגוף, עוד כשליש על טון הדיבור, ועוד כעשרה אחוזים מבוססים על המילים עצמן. לכן כדי ליצור תחושה טובה אצל המראיין שאתם מדברים איתו, כדאי לשים לב לשלושת המרכיבים של התקשורת.

שפת גוף – לחקות ולהוביל

טכניקה שעובדת על התת-מודע של מי שאתם יוצרים איתו קשר, וגורמת לו להרגיש שאתם ידידים ולהרגיש טוב ביחס אליכם היא לחקות את שפת הגוף שלו.  כלומר, תחקו את שפת הגוף של האדם שמולכם בצורה עדינה – שילוב ידים, הפניית הגוף, או תנוחת הישיבה. תעשו את זה בעדינות, לא חיקוי אחד לאחד אלא יותר בכוונה הכללית. כלומר, אם האדם שמולכם משלב ידיים, תעשו את זה גם, אבל בצורה אחרת, לא בדיוק כמוהו, אלא בצורה שלכם נוח. חיקוי האדם שמולכם ייעשה כמה שניות אחריו, לא מיידית, כי אז זה מורגש ומלאכותי.

אחרי כמה דקות שאתם מחקים בעדינות את האדם שמולכם, למשל, יושבים כמוהו או משתמשים בידיים ובתנועות ראש כמוהו, אתם יכולים ליזום שינוי בתנוחת הישיבה או הידיים ואם הוא עוקב אחריכם, אתם יכולים לדעת שהחיבור הרגשי נוצר.

להתאים את טון הדיבור

באותה הצורה כמו חיקוי שפת הגוף, רצוי גם להתאים את עצמכם  לאופן הדיבור והשפה המילולית של המראיין. אופן הדיבור יכול לנוע בין מתלהב ומלא מרץ לבין עמוק ושקט יותר. כשיש חוסר התאמה בין אופן הדיבור של שני אנשים, הדבר יותר באופן תת מודע רתיעה מהצד השני וזה עשוי להביא גם לחוסר הסכמה ולתחושת ניתוק.

לכן, אם מי שיושב מולכם מדבר בהמון התלהבות ומרץ, תדברו גם אתם כך. ואם הוא עמוק ושקט יותר – התאימו את עצמכם אליו. תזכרו שטון הדיבור חשוב יותר מהמילים וכאשר אתם מתאימים את עצמכם לאדם שמולכם, נוצר חיבור רגשי עמוק יותר.

לשים לב למילים

למילים שאתם משתמשים בהן יש גם יכולת להשפיע על מידת האהדה של המראיין כלפיכם ולכן חשוב להשתמש באותן מילים ומושגים כמו המראיין. למשל אם המראיין מדבר אתכם על דאטה-בייס, השתמשו באותו המושג ולא במושג "בסיס נתונים".

טכניקה פשוטה ליישום היא לחזור על דברי המראיין בזמן שאתם עונים לו ולשלב אותם בתשובה שלכם. לדוגמה, המראיין שואל "באלו קשיים נתקלת כשהיית פרוג'קט מנג'ר?" התשובה שלכם יכולה להיות למש "כשהייתי פרוג'קט מנג'ר נתקלתי בקשיים בעיקר ב...."

זיכרו גם שכל אדם רואה את העולם בצורה קצת שונה ולכן רוב הסיכויים הם שכשהאדם מולכם אומר משהו, הוא מתכוון לדבר אחר ממה שאתם חושבים. ולכן תמיד כדאי לשאול "למה אתה מתכוון".  וכשאתם מדברים, שימו לב היכן אתם רוצים להסביר ולפרט, והיכן אתם רוצים להשאיר את הדברים עמומים יותר.

לדוגמה, המראיין מספר לכם שבחברה שלהם מאפשרים לעובדים להתפתח. כל אחד מפרש את המושג "להתפתח" בצורה שונה. למשל – ללמוד עוד נושאים מקצועיים, לקבל אחריות מעבר להגדרת התפקיד, ללמוד נושאים שלא קשורים לעבודה, לעבור בין תפקידים שונים בארגון באופן רוחבי ולא כלפי מעלה לניהול וכן הלאה. ולכן כדאי לשאול למה הכוונה.

לסיכום

במאמר הזה מתוארות מספר טכניקות ליצירת חיבור רגשי עם המראיין, כך שיהיה לו קל יותר להרגיש שאתם מתאימים לתפקיד ולארגון. בד"כ אנחנו מפעילים את הטכניקות האלו מבלי להיות מודעים להן, כך אנחנו מתוכנתים כבני אדם.  ולכן אין צורך להילחץ אם בזמן הראיון שכחתם מהן, כי בכל מקרה הפעלתם את כולן או את חלקן. עצם המודעות להן כבר עוזרת לכם ליישם אותן בצורה מייטיבה יותר.

 

על הכותבת:

דליה בר-יצחק תמונה

  • בעלת "מביישנות למנהיגות" -  טיפול בחרדה חברתית, ביישנות, פחד קהל וטיפוח מנהיגות אישית.
  • מטפלת ומאמנת מוסמכת בשיטת "המסע" ומנהיגות בעלת חזון
  • מטפלת ומורה לתטא הילינג
  • מטפלת בריקול הילינג
  • בעלת ערוץ בישול טבעוני ביוטיוב – טבעוניקה.

פרטים נוספים באתר: www.daliabi.com

קבלו במתנה את המדריך להתמודדות עם חרדה חברתית ביומיום

לפרטים
050-7528356